Xəbərlər ::

İDMAN :: Avropa Liqası: 1/16 finala çıxan ilk komandalar belli oldu

06-11-2015 02:58

Apasport.az saytının melumatına göre, 12 qrupda ümumilikde 24 qarşılaşma baş tutub.

 

Qeyde alınan neticelerden sonra 1/16 finala vesiqe qazanan ilk komandaların adlarına aydınlıq gelib. Bele ki, “Molde”, “Sion”, “Borussiya” (Dortmund), “Napoli”, Rapid (Vyana) ve “Braqa” qelebe qazanaraq, növbeti merheleye vesiqeni resmileşdiribler.

 

 

Avropa Liqası

Qrup merhelesi, IV tur

5 noyabr

 

A qrupu

 

“Ayaks” – “Fenerbaxça” - 0:0

 “Seltik” – “Molde” - 1:2

 

1.

Molde

4

3

1

0

9:4

10

2.

Fenerbaxça

4

1

2

1

4:5

5

3.

Ayaks

4

0

3

1

3:4

3

4.

Seltik

4

0

2

2

6:9

2

 

 

 

B qrupu

 

“Rubin” – “Liverpul” - 0:1

 “Sion” – “Bordo” - 1:1

 

 

1.

Sion

4

2

2

0

5:3

8

2.

Liverpul

4

1

3

0

4:3

6

3.

Bordo

4

0

3

1

2:3

3

4.

Rubin

4

0

2

2

2:4

2

 

 

C qrupu

 

“Borussiya” Dortmund – “Qebele” - 4:0

 “Krasnodar” – PAOK - 2:1

 

1.

Borussiya

4

3

1

0

10:3

10

2.

Krasnodar

4

2

1

1

5:4

7

3.

PAOK

4

0

3

1

2:3

3

4.

Qebele

4

0

1

3

2:9

1

 

 

D qrupu

 

“Brügge” – “Legiya” - 1:0

 “Napoli” – “Midtyulland” - 5:0

 

 

1.

Napoli

4

4

0

0

16:1

12

2.

Midtyilland

4

2

0

2

5:10

6

3.

Brugge

4

1

1

2

3:9

4

4.

Legia

4

0

1

3

1:5

1

 

 

 

E qrupu

 

“Viktoriya Pljen” – “Rapid” Vyana - 1:2

 “Dinamo” Minsk – “Vilyarreal” - 1:2

 

 

1.

Rapid

4

4

0

0

8:4

12

2.

Vilyareal

4

3

0

1

8:3

9

3.

Viktoriya

4

1

0

3

5:6

3

4.

Dinamo Minsk

4

0

0

4

1:9

0

 

 

 

F qrupu

 

“Qroningen” – “Liberets” - 0:1

“Marsel” – “Braqa” - 1:0

 

1.

Braqa

4

3

0

1

5:3

9

2.

Liberes

4

2

1

1

3:2

7

3.

Marsel

4

2

0

2

6:4

6

4.

Qroningen

4

0

1

3

1:6

1

 

 

G qrupu

 

“Rusenborq” – “Latsio”- 0:2

"Sent-Etyenn” – “Dnepr”- 3:0

 

 

1.

Latsio

4

3

1

0

9:4

10

2.

Sent Etyen

4

2

1

1

8:5

7

3.

Dnepr

4

1

1

2

2:5

4

4.

Rusenburq

4

0

1

3

3:8

1

 

 

H qrupu

 

“Beşiktaş” – “Lokomotiv” - 1:1

 “Skenderbeu” – “Sportinq” - 3:0

 

1.

Lokomotiv

4

2

2

0

7:3

8

2.

Beşiktaş

4

1

3

0

4:3

6

3.

Sportinq

4

1

1

2

7:8

4

4.

Skenderbeu

4

1

0

3

4:8

3

 

 

 

İ qrupu

 

“Belenenseş” – “Bazel” - 0:2

 “Lex” – “Fiorentina” - 0:2

 

1.

Bazel

4

3

0

1

7:3

9

2.

Fiorentina

4

2

0

2

8:4

6

3.

Lex

4

1

1

2

2:5

4

4.

Belenenseş

4

1

1

2

2:7

4

 

 

J qrupu

 

“Qarabağ” – “Monako” - 1:1

 “Tottenhem” – “Anderlext” - 2:1

 

1.

Tottenhem

4

2

1

1

7:5

7

2.

Monako

4

1

3

0

4:3

6

3.

Anderlext

4

1

1

2

4:5

4

4.

Qarabağ

4

1

1

2

3:5

4

 

 

K qrupu

 

“Asteras” – APOEL - 2:0

“Sparta” – “Şalke” - 1:1

 

 

1.

Şalke

4

2

2

0

10:3

8

2.

Sparta

4

1

3

0

6:4

6

3.

Asteras

4

1

1

2

4:7

4

4.

APOEL

4

1

0

3

2:8

3

 

 

 

L qrupu

 

“Atletik” – “Partizan” - 5:1

 “Auqsburq” – “Alkmar” - 4:1

 

 

1.

Atletik

4

3

0

1

11:4

9

2.

Auqsburq

4

2

0

2

7:7

6

3.

Partizan

4

2

0

2

7:10

6

4.

Alkmaar

4

1

0

3

5:9

3

 


Oxunub 331 defe